Beata Matuszewska mistrz nauczyciel Reiki, organizuje kursy i sesje indywiualne Reiki w Gdyni i na Kaszubach. Tarocistka i numerolog, propagatorka szeroko pojętej wiedzy ezoterycznej, autorka wielu książek o Tarocie, numerologii i astrologii. 

Prywatnie żona i mama, fanka Gwieznych Wojen i literatury fantasy.

„Kiedy uczeń jest gotów pojawia się nauczyciel.

Każdy dostaje takiego nauczyciela, jaki jest mu na danym etapie życia potrzebny”

 

Czym jest Reiki? To metoda relaksu, redukcji stresów i uzdrawiania duchowego wywodząca się z Japonii. Stworzył ją Mikao Usui, jej korzenie sięgają praktyk buddyjskich, taoistycznych i Shinto. Dla jednych będzie to technika uzdrawiania chorób fizycznych, dla innych technika uzdrawiania duszy, dla jeszcze innych metoda rozwoju duchowego. Reiki najlepiej traktować jako metodę pracy z energią i jak nazwę dla tej energii – Reiki.Odpowiednio stosowana pozwala uzdrowić innych, a odpowiednio praktykowana pozwala rozwinąć się duchowo.

Metoda Reiki charakteryzuje się tym, że przywraca stan równowagi i harmonii w ciele i duszy, nie krzywdzi i nie wymaga wykorzystywania zasobów własnej energii. Po kursie stajemy się kanałem, przez który przepływa energia, uzdrawiamy siebie, stosunki międzyludzkie i własne życie.

Co uzdrawia Reiki? Choroby fizyczne (tu raczej wspomaga i inicjuje proces samoleczenia), problemy emocjonalne i kwestie duchowe. Przywraca równowagę we wszystkich aspektach życia. A jeśli chcemy odnajdziemy też ścieżkę życia, niekoniecznie reikową.Przy praktykowaniu Reiki nie musisz oddawać czci bożkom, nie musisz rezygnować ze swojej religii czy poglądów, Reiki jest bowiem areligijne. Praktyka wymaga jedynie chęci i zaangażowania.

Sam termin REIKI (REI-KI) tłumaczy się zwykle jako uniwersalną, otaczającą nas energię, choć prawidłowym tłumaczeniem jest „duchowa energia”. Górny znak oznacza „deszcz”, który zgromadził się w chmurach i jest gotowy spaść na ziemię. To symboliczne przedstawienie błogosławieństwa, daru niebios, który spływa na ludzi poprzez modlitwę. Dolny znak to „chi”, „ki” – życiowa, duchowa energia.

 

Warto mieć świadomość, że Reiki jest energią inteligentną i płynie tam, gdzie jest problem i uzdrawia w zgodzie najwyższym dobrem pacjenta, nie zaś z naszym „widzimisię”. Dlatego właśnie jest skuteczna, bowiem nie kształtuje świata z naszymi oczekiwaniami tylko płynie tam, gdzie jest naprawdę potrzebna. Nie można nią skrzywdzić, ani manipulować – w takich przypadkach po prostu nie zadziała.

 

REIKI – system pracy z energią, zbiór technik, pojęć, reguł i zasad dzięki której możemy z owej energii korzystać.

Energia Reiki jest dostępna dla wszystkich, dla każdej osoby, która wykazuje się chęcią i wolą, aby używać tej energii do uzdrawiania innych, oraz siebie i swojego rozwoju. Dostrojenia (inicjacje) zapewniają dostęp do Reiki do końca życia, niemniej rezultaty jakie osiągamy zależą w dużej mierze od mocy zaangażowania i regularności praktyki. Twierdzi się również, że Reiki posiada własną inteligencję i działa zawsze dla Najwyższego Dobra. Chroni osoby wchodzące z nią w kontakt przed skutkami ewentualnego braku doświadczenia, jak i przed próbami użycia jej z niezbyt czystą, czy zbyt osobistą motywacją. Jako, że każda osoba przekazująca tą energię również w naturalny sposób podlega jej działaniu, Reiki będzie uzdrawiało również, a może przede wszystkim właśnie ją i jej intencje. Reiki nie wchodzi w konflikt z wolą wolą osoby uzdrawianej oznacza to, że nie można uzdrowić na siłę osoby, która z jakiś powodów tego nie chce i z jakiś powodów woli być chora.

W systemie Usui Reiki uzdrawiająca energia przekazywana jest (poprzez nałożenie rąk i podobne działania) własnemu ciału, innemu organizmowi lub przedmiotowi w stanie naturalnej koncentracji. Im większe odprężenie i wyciszenie, tym większy przepływ energii (strumienia Ki).

Reiki stymuluje procesy samo uzdrawiania, wzmacnia ciało i ducha, likwiduje blokady. Oczyszcza z toksyn i zanieczyszczeń doprowadzając organizm do pełnej harmonii psychofizycznej i duchowej. Reiki doprowadza do równowagi ciało i umysł, działając skutecznie na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Osobie, która przekazuje Reiki nie zostaje nic zabrane z jego osobistej energii życiowej. Udzielający Reiki jest równocześnie ze swoim działaniem wzmacniany, ożywiany i na wszelkie sposoby wzbogacany w energię życiową.

 

Reiki wzbogaca i wspiera wszelkie praktyki medyczne i uzdrowicielskie. Reiki leczy wszystkie choroby ciała i duszy. Nie oznacza to, że każdy klient zostanie automatycznie uzdrowiony. Klient, poza przyjmowaniem Reiki powinien:

 • rozważyć, jakie są przyczyny choroby i przyjąć nowe schematy myślowe
 • pozbyć się negatywnych uczuć, które żywi
 • przebaczyć rzeczywiste i nierzeczywiste winy sobie i innym
 • kreować i pogłębić swój nowy, pozytywny wizerunek
 • zmienić złe nawyki żywieniowe
 • oczyszczać ciało i ducha
 • otworzyć się psychicznie na uzdrowienie – jeżeli klient nie chce rzeczywistego uzdrowienia terapia Reiki nie przyniesie pożądanych skutków.

 

Zabiegi Reiki można wykonywać bezpośrednio po uzyskaniu pierwszych inicjacji.

Celem Reiki jest przywrócenie stanu pełnej równowagi na wszystkich płaszczyznach energetycznych człowieka i usunięcie źródeł dysfunkcji, co w wielu przypadkach skutkuje cofnięciem, wstrzymaniem lub przynajmniej złagodzeniem fizycznych objawów chorobowych. 

Reiki nie zastępuje lekarza, niemniej znakomicie wspiera działanie medycyny konwencjonalnej i powoduje znacznie szybszy powrót do zdrowia.
Reiki nie jest religią, ani też filozofią. Reiki jest energią i sztuką jej wykorzystania. Może z niej korzystać każdy, bez względu na wyznanie, wykształcenie, wiek, płeć czy kolor skóry. Jest tak naturalna, jak nasze życie, jest dobrem światłem i miłością, dlatego często nazywa się nią energią miłości. Dzięki niej uzyskasz wewnętrzny spokój.


Kluczem do REIKI jest prostota. Zdolność przekazywania tej energii może posiąść każdy, kto wyrazi szczery zamiar uzyskania dostępu do Niej, ukończy szkolenie i otrzyma inicjacje.

 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

 

KURSY MOGĄ BYĆ PROWADZONE NA ODLEGŁOŚĆ - zajęcia przez SKYPE, inicjacje na odległość, zgodnie z procedurą Reiki. 

 

Nauczanie prowadzone jest w czterostopniowym systemie


I STOPIEŃ REIKI - 350 zł
(kurs odbywa się w Gdyni, ewentualny nocleg 50 zł)
Pierwszy stopień umożliwia samodzielną pracę z Reiki, przesyłanie jej sobie i innym ludziom, zwierzętom i przedmiotom. Kursant otrzymuje obszerny skrypt, który pomaga w późniejszej, samodzielnej pracy. 
Program I stopnia obejmuje:
* historię Reiki
* znaczenie symbolu Reiki
* techniki medytacyjne
* techniki oczyszczające aurę
* techniki zabezpieczające (energetyczne BHP)
* techniki odcinające
* wiadomości o czakrach (położenie, kolor, choroby, harmonizowanie, oczyszczanie)
* zabieg skrócony Reiki na sobie i innego osobie
* zabieg pełny Reiki na sobie i innej osobie
* układ czakr w ciele zwierzęcia
* przesyłanie energii zwierzętom
* przesyłanie energii przedmiotom
* oczyszczanie przedmiotów
Z KURSU MOŻE SKORZYSTAĆ RÓWNIEŻ OSOBA, KTÓRA PRZESZŁA JUŻ INICJACJE I-go stopnia, ALE CHCE POSZERZYĆ SWOJĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI

 

II STOPIEŃ REIKI - 500 zł
(kurs odbywa się w Gdyni, ewentualny nocleg 50 zł)

Program II stopnia obejmuje:
1 znak CHO KU REI (rysowanie, znaczenie, medytacja, zastosowanie)
2 znak SEI HI KI (rysowanie, znaczenie, medytacja, zastosowanie)
3 znak HO SHA ZEN SHO NEN (rysowanie, znaczenie, medytacja, zastosowanie)
PRZESYŁ ENERGII w przestrzeni (tzw. Reiki na odległość, uzdrawianie fizyczne i mentalne, pomoc w realizacji celu, działanie na sytuację)
PRZESYŁ ENERGII w czasie (uzdrawianie,przyszłość, przeszłość, ludzie, sytuacje)
ZABIEGI REIKI GRUPOWE
KRĄG REIKI
REIKI DLA PAR
UWALNIANIE OD TRAUM I NAŁOGÓW
LITOTERAPIA - kamienie i czakry
MEDYTACJA inne formy
CZAKRY przód i tył – choroby związane z „przodem” i „tyłem” czakr
Kursant otrzymuje obszerny skrypt, który pomaga w późniejszej, samodzielnej pracy. 
Z KURSU MOŻE SKORZYSTAĆ RÓWNIEŻ OSOBA, KTÓRA PRZESZŁA JUŻ INICJACJE II-go stopnia, ALE CHCE POSZERZYĆ SWOJĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI

 

REIKI III STOPIEŃ - 500 zł
1 znak DAI KO MIO (rysowanie, znaczenie, medytacja, zastosowanie)
2 znak TAM- A- RA- SHA (rysowanie, znaczenie, medytacja, zastosowanie)
3 znak RAKU (rysowanie, znaczenie, medytacja, zastosowanie)
UZDRAWIANIE DUSZY
CHOROBY I ICH DUCHOWE ODPOWIEDNIKI
LECZENIE NAŁOGÓW I UZALEŻNIEŃ
UKŁADY DŁONI DLA POSZCZEGÓLNYCH CHORÓB 
ROZMIESZCZENIE i ZASTOSOWANIE PÓL EMOCJI
MERIDIANY
MUDRY
MUDRY I CZAKRY
Z Z KURSU MOŻE SKORZYSTAĆ RÓWNIEŻ OSOBA, KTÓRA PRZESZŁA JUŻ INICJACJE III-go stopnia, ALE CHCE POSZERZYĆ SWOJĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI

 

REIKI IV STOPIEŃ (nauczycielski) - 1500 zł 
cztery inicjacje stopień I
inicjacja stopień II
inicjacja stopień III 
indywidualna praktyka pok opieką mistrza

 

1 SHARE = 1 KISS :)

ASTAROT TO:

 • SESJE Z TAROTEM i RUNAMI
 • ZABIEGI REIKI 
 • ZABIEGI DZWIĘKIEM
 • KURSY I WARSZTATY
 • WYDAWNICTWO

ZAPRASZAMY DO GDYNI 

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO PONOWNYCH ODWIEDZIN

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
COPYRIGHT © ASTAROT Beata Matuszewska