W dzisiejszych czasach świeca nie jest już postrzegana wyłącznie jako źródło światła, a w każdym razie nie jako źródło światła głównego. Otoczeni elektrycznością, światłem żarowym, halogenowym i diodowym zapominamy o świecach. Przypominamy sobie o nich głównie wtedy, kiedy elektrownia wyłączy prąd lub kiedy chcemy stworzyć romantyczny albo niesamowity nastrój.  Są też świece, które produkuje się wyłącznie dla walorów estetycznych – wymyślnych kształtów lub zdobień. Nigdy nie zapalone, zostaną ozdobą półki.

Przez wieki świeca była jedynym źródłem światła opartym na paliwie stałym


Trudno uwierzyć ale „przodkiem” świecy jest pochodnia – gałąźktórej koniec owijano bawełnianą lub lnianą tkaniną nasączoną tłuszczem. Z biegiem czasu gałąź zamieniła się w knot, a materiał zamiast oleju nasączano woskiem pszczelim, ewentualnie smołą, rolowano wokół knota i zostawiano do zastygnięcia.

W takiej formie świece woskowe były używane już w starożytnościale głównie ze względu na wysoką cenę, wyłącznie podczas obrzędów religijnych. Świeca trafiła pod strzechy dopiero w dziesiątym wieku, kiedy to wosk pszczeli zastąpiono dużo tańszym zwierzęcym tłuszczem, co zapoczątkowało erę świec łojowych. W Polsce często jako knot stosowano wysuszoną łodygę dziewanny.

Na przemysłowy wyrób świec potrzebny był specjalny, królewski przywilej. Od siedemnastego wieku świec produkowano coraz więcej, stały się tańsze, a co za tym idzie, bardziej powszechne.

Współczesne świece produkowane są głównie ze stearyny i parafiny, ewentualnie z wosku pszczelego. Knot głównie robiony jest z bawełny, czasami zdarza się lniany. Sama świeca zwykle formowana jest w wydłużony walec. Wosk, a co za tym idzie świecę, można uformować w dowolny kształt.  Uważa się, że świece z wosku pszczelego mają właściwości uzdrawiające i niwelujące promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez urządzenia elektryczne.

 

Światło ognia, w tym światło świec, od zawsze było uznawane za święte i co za tym idzie,  związane z obrzędami religijnymi. Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek obrządek religijny bez użycia świec. Żydzi obchodzą święto światła (Chanuka) podczas którego ceremonialnie zapala się świece na dziewięcioramiennym świeczniku. W obrządkach chrześcijańskich światło świecy symbolizuje obecność Boga.  Nowonarodzonemu człowiekowi przy chrzcie zapala się świecę, co symbolizuje oczyszczenie z grzechu pierworodnego i nowe życie. Ta sama świeca towarzyszy przy pierwszej komunii, zawarciu związku małżeńskiego i ostatniej posłudze. Towarzyszy człowiekowi przez całe życie i gaszona jest w momencie śmierci.

 

Płonąca świeca skrywa wielką siłę. Ten „oswojony”, ujarzmiony ogień od zawsze wykorzystywany jest do odpędzania złych mocy – do dziś, podczas burzy, stawia się w oknie zapaloną gromnicę, do dziś towarzyszy wydarzeniom podniosłym, świętom religijnym i rodzinnym. Wierzymy w ochronną, błogosławiącą moc ognia. Paląca się świeca to symbol ludzkiego życia, ofiary, oświecenia, zanoszonych do nieba próśb i podziękowań.  Zapalana, łączy niebo i ziemię, otwiera, zbliża niebo ku ziemi. 


Dziś sięgamy po zapałki lub zapalniczkę aby zapalić świecę. Zapalniczka, zwłaszcza specjalnie przeznaczona do zapalania rytualnych świec będzie bardziej odpowiednia od zapałek, które składają się z siarki, a ten pierwiastek od zawsze poświęcony był diabłu. Zatem… lepiej nie kusić losu.

Kapłani, szamani rozpalali ogień w sposób szczególny, ceremonialny. Pamiętaj, że przez erą zapalniczek i zapałek rozpalenie ognia wcale nie było takie proste a ci, którzy to potrafili uznawani byli za obdarzonych niezwykła mocą łączników między światem realnym i duchowym. Ogień, jako żywioł najmniej realny i najbardziej zmienny, zawsze uznawany był za najbardziej tajemniczy. Posiadający nad nim kontrolę, zdolność rozpalania i utrzymywania, mieli zdolność do porozumiewania się ze światem duchów, byli traktowani jaki naznaczeni i wybrani przez bogów.

 

Dziś, paląc świecę, raczej nie chcemy sięgać do świata duchów. Palimy świece, bo ich blask jest przyjemny. Pozwalają wyciszyć się lub skoncentrować, przyciągają dobrą energię usuwając negatywne emocje i poprawiają nastrój W blasku ognia czujemy się bezpieczni.  Mikroklimat a nawet mikroklimacik, który zapewnia paląca się świeca dodaje optymizmu i sił do walki z codziennością. Ogień ujemnie jonizuje powietrze co podnosi samopoczucie i szczególnie dobrze wpływa na ludzi chorych

 

 

Z biegiem czasu świecom zaczęto nadawać różne kształty – były świece owalne, kwadratowe, podłużne, w kształcie istot ludzkich, zwierząt i określonych przedmiotów. Z czasem zaczęto świece barwić i nadawać im zapach, tak samo jak aromatyzowano ogień w ognisku – ziołami. Każdy kształt i kolor, każdy symbol, którym naznaczano świecę i każdy zapach był poświęcony konkretnemu bogowi lub bogini, co za tym idzie konkretnym sytuacjom, celom,  znakom zodiaku, porom dnia i nocy.

W ten sposób powstała Magia Świec.

 Zanim podejmiesz przygotowania do rytuału związanego z magią świec pamiętaj, że od czasu, kiedy zakiełkuje w myślach potrzeba odprawienia takiego rytuału, poprzez odprawianie go aż po wypalenie się świec, musisz przez cały czas wizualizować, a co najmniej być skupionym na spodziewanym efekcie rytuału.

 

Magię Świec uważa się za najpełniejszą, ponieważ łączy w sobie moc wszystkich żywiołów. – ognia (płomień), wody  (wosk płynny), powietrza (dym) i ziemi (knot). Opiera się ona, podobnie jak wszystkie inne rodzaje praktykowanej magii na poniższych zasadach:

 • koncentracji – pełne skupienie na rytuale i zamierzonym celu, jasność umysłu, czystość myśli
 • obrazowaniu, wizualizacji – wyobrażaniu sobie zamierzonego efektu, oglądanie go oczami wyobraźni
 • zakończeniu rytuału – w tym przypadku zgaszeniu świecy
 • czekaniu na wynik naszych zaklęć.

 

Dla początkującego adepta w zupełności wystarczy świeca kupiona w sklepie, lepiej jednak aby była zakupiona w małym sklepiku, najlepiej specjalizującym się w takim asortymencie niż w wielkim sklepie. Dlaczego? Przechodzący wokół regału ze świecami w wielkim sklepie ludzie mają różne nastroje, nie zawsze odpowiednie dla rytuału, który planujesz. Świeca chłonie energie, w tym niekorzystne, jak gąbka, które mogą wydzielać się podczas spalania i zepsuć cały rytuał lub częściowo uczynić nieskutecznym. Najlepiej więc każdą zakupioną świecę rytualnie oczyścić. Można po prostu umieścić ją w strumieniu bieżącej wody, wyobrażając sobie jak wszelkie niekorzystne energie są z niej wypłukiwane. Można opalić nad inną świecą, uważając aby oczyszczanej świecy nie stopić. Można ewentualnie okadzić kadzidłem.

 Zatem - aby świeca służyła to magicznych celów musi być zupełnie nowa i  oczyszczona z kurzu, brudu i złych energii. Nie może być spękana ani połamana, ponieważ uszkodzenie niszczy jej moc. Podobnie jak mag złamie różdżkę – ta również nie nadaje się do dalszego użytku. Świece o fantazyjnych, wymyślnych kształtach wydają się być nie mniej przydatne jak wszystkie inne. Pytanie brzmi... po co? Kształt świecy nie ma znaczenia, chyba że sam nadasz kształtowi świecy znaczenie i uznasz, że do jakiegoś rytuału najodpowiedniejsza będzie świeca o kształcie np. kuli.

 

Świeca rytualna nie może być używana do żadnych innych celów, ani do innych celów przeznaczona. Świeca raz zapalona w określonej intencji nie może służyć do innego rytuału.  Świecę, którą już zapalono i wykorzystano do jednego celu, nie może być użyta do magicznych celów. Natomiast świeca wcześniej użyta do celów magicznych z powodzeniem sprawdzi się w każdym innym celu, oprócz innego rytuału. Na przykład wtedy, kiedy elektrownia wyłączy prąd.

 

Świece należy zapalać odpowiednią, przeznaczoną wyłącznie do tego celu zapalarką lub zapalniczką. Unika się zapałek, zwłaszcza tych zawierających siarkę lub fosfor. Większy „problem” jest jednak z gaszeniem świec niż z ich zapalaniem. Właściwie raz zapalonej świecy nie powinno się gasić. Zapalona świeca powinna wypalić się do końca i zgasnąć sama, niemniej nie zawsze jest taka możliwość. Jedni magowi mówią, że świecę powinno się zdmuchnąć i patrzeć jak zachowuje się dym. Jeżeli idzie prosto do nieba, twoje życzenie spełni się. Jeżeli snuje się nisko, na spełnienie marzeń będziesz musiał poczekać. Drudzy magowie twierdzą, że świecy nie powinno się zdmuchiwać, bo w ten sposób rozdmuchuje się lub rozwiewa nagromadzoną w niej korzystną energię. Ogień powinno gasić się kapturkiem lub wilgotnymi palcami, choć przeciwnicy tej metody powiedzą, że postępując w ten sposób „dusi się” dobrą energię.  Sam musisz znaleźć dobrą dla twoich rytuałów metodę gaszenia świec, lub zdecydować się na którąś przedstawioną powyżej. Szczególnie ważne jest to przy rytuałach odprawianych w ciągu kilku dni, kiedy świece będą musiały być kilkukrotnie gaszone i zapalane, co nie może ich „osłabić”.

Jeżeli zapalamy kilka świec, powinniśmy to robić świecą „pustą”. Świeca pusta służy wyłącznie do zapalania innych świec i nie jest przeznaczona do innych celów, w tym magicznych. Zapalamy ją czymkolwiek, co właśnie mamy pod ręką, używamy do zapalenia pozostałych świec, gasimy i odkładamy „do następnego razu”.

 

Dobór świecznika pozostawiam twojej inwencji.  Na pewno przyda się kilka pojedynczych świeczników do rytuałów wymagających zapalaniu kilku świec i jeden świecznik podwójny przydatny zwłaszcza w magii miłosnej. Jeżeli założysz, że twoje świece będą się wypalały do końca kup świecznik ze szkła żaroodpornego lub kamionki. Tak samo jak świecę, świecznik również możesz, a nawet powinieneś zrobić sam. Wyrzeźbić, wystrugać lub ulepić.

Dla zaawansowanych przydatny będzie świecznik o ilości ramion odpowiadającej ich liczbie. Jeżeli ja jestem „trójką”, mój świecznik powinien mieć trzy ramiona.

Nie daj się zwieść reklamom - Ręka Glorii, świecznik robiony z wysuszonej ręki skazańca, podobno oświetla drogę tylko temu, kto ją trzyma – używany jest zwykle do czarnych praktyk magicznych.

 

Nie zapomnij też znaleźć dla siebie i swojej magii kącika, w którym będziesz trzymał akcesoria i w którym odprawiać będziesz rytuały.  Kącik lub po prostu miejsce musi być miejscem, w którym będziesz czuć się swobodnie i bezpiecznie.  W tym miejscu dobra energia będzie się kumulować.  W miarę możliwości nie pozwalaj, aby przebywały tam inne osoby, które mogły rozproszyć delikatną równowagę magicznych sił.

 

Oprócz różnokolorowych świec będziesz potrzebować różnokolorowych kawałków materiału. W rytuałach opisane są one jako „apaszki”. Rozkładane na stole stanowią podłoże, podstawę dla rytuału. Najlepiej gdy apaszka jest jedwabna. Zdając sobie sprawę jak trudno w naszych czasach o czysty jedwab, proponuję zastąpić go bawełną, lnem lub jakimkolwiek naturalnym materiałem bez sztucznych domieszek.

Ostatecznie może być to kartka papieru pomalowana na jednolity kolor. Folię odradzam.

Do niektórych rytuałów potrzebna jest nitka. Pod nazwą „nitka” rozumiemy bawełnianą, jedwabną, wełnianą nić lub przędzę. Nitka łączy, kumuluje, wyznacza kierunek lub ogranicza energię. Powinna być barwiona barwnikami naturalnymi, najlepiej białą bawełnianą nitkę ufarbować do potrzeb rytuału np. w buraczkach. 

 

Ogień sam w sobie jest silnie magiczny i nie ma potrzeby go udoskonalać. Jednak, gdybyś naprawdę chciał, to w tym przypadku „lepsze” wyjątkowo nie jest wrogiem „dobrego”.

Rytuał możesz wzmocnić stosując:

 

 • olejki eteryczne
 • kadzidła
 • zioła
 • afirmacje
 •  inskrypcje

 

Zapytasz po co to wszystko? Głównie po to, aby między magiem, a przedmiotem, którego używa mag, w naszym przypadku świecy, nawiązała się więź. Przybieranie, namaszczanie to tworzenie duchowego mostu i przenoszenie na przedmiot własnych, pozytywnych wibracji, przez co świeca staje się częścią ciała i jaźni maga, nie tylko narzędziem.

 

Rytuały związane z Magią Świec można podzielić na dwie grupy:

 

Pierwsza grupa – rytuały proste, w których istotnie wystarczy wybrać świecę lub świece, skoncentrować się, zapalić i zgasić.

Druga grupa – rytuały złożone, w których używa się kilku lub nawet kilkunastu kolorów świec, a ich realizacja jest rozłożona w czasie i ściśle połączona z ruchem planet na niebie oraz przedmiotami (zapachami), którym patronują określone planety.

 

           ŚWIECA BIAŁA

 

 

Biel to w magii świec kolor szczególny. Kolor całości i pełni, zwykle uważany za symbol czystości, niewinności i radości. Jest zrównoważeniem wszystkich kolorów - po rozszczepieniu białego światła otrzymujemy wszystkie kolory tęczy. Biały kolor towarzyszy przy każdorazowym przejściu z jednego etapu życia do drugiego – przy narodzinach, zawarciu związku małżeńskiego, a w niektórych kulturach przy śmierci.

To kolor dynamiczny, intensywnie oddziałujący, neutralny – ani ciepły, ani zimny, choć przeważnie kojarzy się z chłodem, mrozem i śniegiem.  To kolor nieograniczonej przestrzeni i wolności – nawet najmniejszy pokój pomalowany na biało wydaje się większy.

 

Jeżeli nie wiesz jakiego koloru świecy użyć do konkretnego rytuału – wybierz biel, która z powodzeniem zastąpi każdy kolor. Możesz też podczas rytuału łączyć białe świece ze świecami w dowolnym kolorze.

 

Białe świece od zawsze uznawane są za najsilniejszy symbol ochrony. Są niezbędne do rytuałów ochronnych i oczyszczających ciało, duszę i miejsca z negatywnej energii, niekorzystnych wpływów.

Należy palić białe świece zwłaszcza przy kończeniu jednego etapu życia, zaczynaniu nowego, początku nowego przedsięwzięcia lub związku. Biel oczyszcza, pozwala uzyskać jasność myśli, uspokoić się. Wspomaga medytację.

Białe świece są niezbędne przy rytuałach mających wzmocnić siłę wewnętrzną, przywrócić stabilność, rozwinąć duchowość, poprawić siły witalne organizmu, znaleźć prawdę, odpowiednie rozwiązanie.

Jeżeli czujesz się zagrożony, boisz się, obawiasz jutra – zapal białą świecę, a przywołasz swojego duchowego opiekuna.

 

W zaklęciach mających na celu wspomóc zdrowie biel przede wszystkim wykorzystywana jest przy leczeniu części ciała mających kolor biały – zębów lub kości. Reguluje ilość białych krwinek, ogólnie przywraca równowagę przy ”niedoborach” i „nadmiarach”.

 

 

          ŚWIECA CZERWONA

 Kolor zdrowia, pasji, życia, miłości i odwagi. Zwykle kojarzony miłość namiętną. Kolor „fizyczny”, wyzwalający pasję i energię, najbardziej dynamiczny spośród wszystkich kolorów. Zwykle pali się świece czerwone w towarzystwie świec białych, błękitnych lub bladoróżowych, które łagodzą ich intensywne wibracje.

 

Czerwone świece intensyfikują działanie rytuału, wzmacniając jego działanie. Można więc zapalić czerwoną świecą jako intensyfikator nawet w takim rytuale, w którym zwykle się ich nie używa. Należy oczywiście uważać, żeby nie „przedobrzyć”.  Zbyt duża ilość czerwieni może przynieść  zamiast odwagi i szybkiego działania - gniew,  zamiast miłości - nienawiść, zamiast namiętności – ślepą pasję.

 

Klasycznie wykorzystywany w magii miłosnej, w rytuałach mających sprowadził miłość namiętną,  w rytuałach mających podnieść siły witalne, przynieść odwagę i zdecydowanie w działaniach. To silny kolor ochronny, który sprawia, że wrogowie są pozbawiani sił.

Dodaje sił, wigoru, pasji.

 

Pomaga przy niskim ciśnieniu, zbyt małej (lub zbyt dużej) ilości czerwonych krwinek, przy kłopotach z wątrobą. Działa korzystnie przy depresji.

 

Pamiętaj! Nigdy nie pal czerwonych świec dla osoby, która ma wysokie ciśnienie tętnicze lub wysoką gorączkę. Osoby ekspansywne, energiczne powinny czerwieni unikać.

 

 

ŚWIECA ŻÓŁTA

 Kolor dynamiczny, radosny i ciepły, przynoszący pogodę ducha, napawający optymizmem. Symbolizuje, aktywność, kreatywność, jedność, bystry intelekt. Mówi o pozytywnych przemianach duchowych i fizycznych, doświadczeniu, dojrzewaniu. Żółty kolor otwiera umysł, poszerza siły poznawcze i zrozumienie, ułatwia międzyludzką komunikację, zwiększa elokwencję i koncentrację.

Żółty powinny polubić osoby stojące po obu stronach katedry – uczniowie i nauczyciele, ponieważ wibracje tego koloru otwierają umysł sprawiając, że staje się on bardziej chłonny, a wymowa bardziej elokwentna. Dodaje pewności siebie, zwiększa silę wymowy, co na pewno bardzo pomoże zdać każdy egzamin, ale też przyda się nauczycielom, pomagając ciekawiej przekazywać wiedzę.

Żółte świece używa się w rytuałach mających zwiększyć potencjał umysłu i daru wymowy – jeżeli chcemy coś zrozumieć lub kogoś przekonać do jakiegoś projektu lub idei. Niezastąpione przed rozmową w sprawie pracy.

 

Są talizmanem zapewniającym bezpieczną podróż.

Pomimo tego, iż żółty jest intensywnym i energetycznym kolorem, bardziej uspakaja niż pobudza. Dlaczego? Ponieważ oczyszcza otoczenie z negatywnych emocji, przez co pomaga skupić się, wyciszyć i znaleźć odpowiednią dla siebie drogę działania.

 

W rytuałach zdrowotnych żółte świece zwiększają  siły i przekonanie do walki z chorobą. Podnoszą na duchu, zachęcają do działania, dlatego są wskazane przy walce z depresją. Obniżają lęki i wzmacniają pamięć Pomocne przy chorobach płucnych i ogólnych problemach z trawieniem.

 

Jak każdy kolor, żółty również należy stosować z umiarem. Nadmiar tego koloru zakłóca komunikację sprawiając, że język nie nadąża za myślami, a słowa bywają nieszczere. Następują kłopoty ze sprecyzowaniem myśli, mówi się o wszystkim tylko nie o tym, o  czym trzeba. Należy też uważać na odcienie żółci - blady żółty podsyca niezdecydowanie, a cytrynowy jest symbolem emocjonalnego chłodu, zdrady i ... węża w kieszeni.

 

 

           ŚWIECA ZIELONA

 „Nadzieja ma kolor zielony”.

Połączenie niebieskiego (wieczność) i żółtego (objawienie) w równych proporcjach. Kolor życia, natury, odradzania się, uzdrawiania, radości i szczęścia. Jeżeli życia i odradzania się to i dojrzewania psychicznego i fizycznego, uczenia się, zbierania doświadczeń i wykorzystywania ich w praktyce.

 

Zieleń symbolizuje życie doczesne, wszystko co materialne i wszystko to, co pozwala osiągnąć wysoki materialny status – pieniądze, ziemię, nieruchomości. Jest też kolorempłodności, zdrowia i sprawności fizycznej.

 

Zielone świece są niezbędne przy medytacji, gdy chcemy skoncentrować się i uciszyć myśli, oczyścić umysł. Bardzo pomocne każdej osobie, której trudno skupić się, dokonać wyboru lub zdecydować się na coś. Zielone świece palimy w rytuałach mających na celu zapewnić pracę lub lepszą pracę.

 

Nieodzowne przy każdym rytuale mającym na celu poprawić zdrowie i samopoczucieOgólnie wzmacniają odporność, dlatego warto palić je w celu ochrony przed infekcjami. Szczególnie korzystne dla par starających się o dziecko – zieleń wzmaga płodność, chroni rodzinę i dzieci.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na jakieś pytanie lub kończysz jeden etapu w życiu i zaczynasz następny - zapal zieloną świecę.

 

W magii leczniczej, zielone świece są wskazane przy leczeniu wszelkich zmian skórnych, infekcjach wirusowych, migrenach i wysokim ciśnieniu.

 

Z zielenią nie należy przesadzać. „Nadużycie” może nie tylko nie przynieś spokoju, ale pogłębić niepokój aż do poczucia kompletnego zdezorientowania. Samopoczucie psychiczne i fizyczne może pogorszyć się bez konkretnych przyczyn. Nie można zapomnieć, że w niektórych kulturach zieleń jest symbolem hańby.

 Nie należy palić zielonych świec z czerwonymi bo wywołuje to zazdrość.

 

 

          ŚWIECA NIEBIESKA

 Tak jak zieleń jest kolorem materii, tak niebieski jest kolorem ducha, wieczności i nieśmiertelności.  Symbolizuje głębokie uduchowienie, cierpliwość i wewnętrzny spokój.Niebieski jest kolorem spokojnym, zimnym, głębokim – jak morze. Uspokaja i wycisza, skłania do medytacji, sprzyja zachowaniu równowagi. Sprowadza prorocze sny.

Niebieski jest kolorem zrozumienia, poświęcenia, szczerych intencji, szlachetności myli i uczynków.

 

Rytuały z wykorzystaniem niebieskich świec otwierają serce i umysł, przynoszą wrażliwość, zrozumienie, spokój. Niezbędne przy poznawaniu prawdy, przyczyny jakiegoś stanu rzeczy.

Ochraniają domowe ognisko, oczyszczają z negatywnych wpływów.

Jeżeli zależy ci na duchowym rozwoju, nie znajdziesz odpowiedniejszego koloru aby wspomóc się na swojej drodze poznania.

 

W magii zdrowotnej niebieskie świece są używanie jako… środek przeciwbólowy, zwłaszcza na bóle głowy. Pomagają w leczeniu depresji i nerwic, działają silnie uspakajająco, wyciszająco. Wibracje tego koloru działają również rozkurczowo.

Jeżeli czujesz wewnętrzne napięcie i chcesz się po prostu zrelaksować – zapal niebieską świecę.

 

Nadmiar niebieskiego w rytuałach bardziej zaszkodzi niż pomoże. Oderwie od rzeczywistości, skieruje w stronę nierealnego świata marzeń.  Obniży nastrój.

 

 

             ŚWIECA CZARNA

 Tak jak biel jest kolorem aktywnym, tak czerń jest pasywna. Jak biel jest kolorem zawierającym wszystkie inne, tak samo czerń nie zawiera żadnego z nich, ale za to wszystkie pochłania. Kolor nie-kolor, symbol wtajemniczenia, głębokiej mądrości i doświadczenia, wytrwałości i cierpliwości.

Kolor bezksiężycowej nocy, ciemności. W wielu kulturach jest symbolem śmierci, bólu, żałoby i cierpienia.

 

Obok czarnych świec narosło wiele mitów. Powszechnie uważa się, że służą czarnej magii, sprowadzaniu zła i wyrządzaniu krzywdy. Oczywiście mogą, ale to od ciebie zależy do jakich celów wykorzystasz Magię Świec.  Możesz i powinieneś wykorzystywać je wyłącznie do dobrych celów – ochrony siebie i innych przed niekorzystnymi wpływami. Rytuały ochronne z wykorzystaniem czarnych świec są nie tylko skuteczną tarczą (zło, zazdrość, zawiść, niezgoda), ale też tarczą odbijającą złe zaklęcie w kierunku osoby, która je rzuciła.

Wyjątkowo skuteczne przy odcinaniu się od złych wpływów i ludzi, pozbywaniu się zależności, przy zakańczaniu jednego etapu w życiu i przygotowaniu się do następnego.  Wymiatają cała złą energię, odsuwają zło.

Czarne świece pozwolą na wyjątkowo głęboką medytację, otworzą kanały – jasnowidzenie, telepatię.

 

W magii leczniczej są wyjątkowo skuteczne w rytuałach mających pomóc wyjść z nałogówuwolnić ciało i ducha od uzależnień.

 

Używaj czarnych świec rozsądnie i z umiarem. Jeżeli możesz, zastąp je innym koloremW nadmiarze czerń przyniesie chaos, fizyczne i psychiczne cierpienie.  Mogą wyssać energię i pozostawić trudną do zapełnienia pustkę, przynieść chęć czynienia zła.

 

 

Magia Świec jest związana z astrologią. Poszczególne kolory przypisane są poszczególnym znakom zodiaku, określone znaki zodiaku „opiekują się” określonymi roślinami i kamieniami szlachetnymi itp. W końcu znaki zodiaku patronują dniom tygodnia i porom dnia i nocy, dlatego dobrze odprawiać rytuał miłosny w porze, która jest przypisana bogini Wenus.

Niektórzy magowie twierdzą, że powinno się palić świece wyłącznie o kolorach odpowiadających własnemu znakowi zodiaku. Wydaje mi się to jednak niezbyt spójne. Ktoś może mieć Słońce w Bliźniętach, ale inne elementy kosmogramu wskażą, że jest on silnym Bykiem i to właśnie ten znak (nie Bliźnięta) będzie jego patronem. Zatem zanim zaczniesz ściśle łączyć magię świec z astrologię ustal, jaki znak masz na ascendencie i w jakim jest Księżyc. Jeżeli jakaś planeta jest w kosmogramie „uszkodzona” nie powinno się wzywać jej sił na pomoc, dlatego wypadałoby poznać swój kosmogram choćby w podstawowym stopniu.

 

Nie jest to jednak absolutnie konieczne, wszak Magia Świec jest z astrologią związana, a nie jej bezwzględnie podporządkowana. Wyjątek stanowi Księżyc – Magia Świec jest i związana i podporządkowana Księżycowi, a właściwie jego fazom.  Należy tutaj dodać, że to nie konkretnie Magia Świec jest podporządkowana fazom Księżyca tylko biała magia w ogólności. Magia Świec zgrabnie łączy Księżyc magiczny i astrologiczny z astronomicznym: - Księżyc astronomiczny – kwadry,

 

Księżyc astrologiczny – wpływ Księżyca jako planety na życie człowieka,

Księżyc magiczny – czary i zaklęcia.

 

 

PONIEDZIAŁEK – dzień KSIĘŻYCA

 

Ze względu na zmienność faz Księżyca, poniedziałek jest najodpowiedniejszym dniem na rytuały związane z wprowadzaniem zmian. Kiedy nie możesz czekać, wybierz godziny późnowieczorne.

 

 

NÓW

kwadra pierwsza

 

Księżyc nie jest widoczny na niebie

 

nie odprawia się rytuałów ani żadnych innych praktyk magicznych

 

 

KSIĘŻYC ROSNĄCY

kwadra druga

 

Księżyc na niebie ma kształt coraz pełniejszej litery D

 

faza wzmacniania i przyciągania

 

rytuały zwiększania (ochrony, mądrości, szczęścia, siły psychicznej i fizycznej, odporności psychicznej i fizycznej, majątku, harmonii, spokoju, inspiracji, libido, płodności, władzy, energii, powodzenia, itp.)

rytuały przywoływania (miłości, przyjaźni, pozytywnych zmian, postępu , itp.)

rytuały związane z rozwojem umysłowym i duchowym

spełnienie życzeń

sadzenie roślin

zaklinanie dobrej pogody

 

 

PEŁNIA

kwadra trzecia

 

Księżyc na niebie ma kształt pełnego dysku

 

faza umacniania i kształtowania

 

rytuały umacniania (ochrony, mądrości, przyjaźni,  miłości, szczęścia, siły psychicznej i fizycznej, odporności psychicznej i fizycznej, majątku, harmonii, spokoju, inspiracji, libido, płodności, władzy, energii, powodzenia, pozytywnych zmian, postępu, rozwoju umysłowego i duchowego, itp.)

rytuały kształtowania (ochrony, mądrości, przyjaźni,  miłości, szczęścia, siły psychicznej i fizycznej, odporności psychicznej i fizycznej, majątku, harmonii, spokoju, inspiracji, libido, płodności, władzy, energii, powodzenia, pozytywnych zmian, postępu, rozwoju umysłowego i duchowego, itp.)

rytuały wykorzystywania(wiedzy, umiejętności, intuicji itp.)

zbieranie ziół

 

 

KSIĘŻYC MALEJĄCY

kwadra czwarta

 

Księżyc na niebie ma kształt coraz cieńszej litery C

 

faza odczyniania i oddalania

 

rytuały oddalania(głupoty, nierozsądku, nieprzyjaźni,  nienawiści, nieszczęścia, słabości psychicznej i fizycznej, braku odporności psychicznej i fizycznej, niedostatku, niepokoju, niemocy twórczej, oziębłości, niepłodności, braku energii, bezsilności, niepowodzenia, negatywnych zmian, regresu umysłowego i duchowego, koszmarów, złych nawyków, nałogów, itp.)

rytuały odczyniania(złe uroki i zaklęcia, egzorcyzmy, klątwy, itp. )

odczynianie złej pogody

 

 

 

 

WTOREK – dzień  MARSA i PLUTONA

Rytuały związane z przecinaniem, zakańczaniem, usuwaniem konfliktów.

 

Mars wspomoże w rytuałach mających zapewnić zwycięstwo, przynieść odwagę, siłę psychiczną, wigorEnergia Marsa powinna być przywołana do uzdrawiania, rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, do zwiększania libido. Wspomoże, gdy potrzebne jest szybkie zakończenie.

Szczególnie pomocny w egzorcyzmach, przy stosowaniu zaklęć ochronnych, przy budowaniu ochronnej tarczy. Pomoże też zakończyć lub... wywołać konflikt.

Energii Plutona radzę unikać, jest trudna do opanowania i łatwo wymyka się spod kontroli.

 

ŚRODA - dzień MERKUREGO

Odpowiedni dzień na rytuały związane z przyswajaniem wiedzy, rozwoju interesówzdobywaniem pracy.

Wspomoże, kiedy komunikacja, dogadanie się lub sprecyzowanie myśli sprawia kłopoty. Zwróć się do Merkurego, kiedy zrozumienie czegoś sprawia ci kłopot. Wzmocni siłę psychiczną i zdolność pojmowania, otworzy umysł, pomoże korzystnie przedstawić się. Chroni przedsiębiorców, uczniów i podróżników.

 

CZWARTEK– dzień JOWISZA

Jowisz wspomoże magię dotyczącą szkolnictwa wyższego, szczęścia, religijnych doświadczeń i przyjaciół. 

Jowisza powinni prosić o wsparcie studenci, zwłaszcza przed sesją egzaminacyjną. Jowisz patronuje wszystkim legalnym i uczciwym przedsięwzięciom, wzmacnia wiarę, uczciwość i lojalność. Wspomaga szczęście i wyrozumiałość. Jego moc wzmaga rozwój duchowy i medytację.

Kłopotliwe, ze względu na porę rytuały, odprawiane późno w nocy lub wcześnie rano.

 

PIĄTEK - dzień WENUS

Najlepszy dzień na rytuały miłosne

które należy odprawiać godzinę po wschodzie Słońca lub na godzinę przed jego zajściem, wtedy Wenus pojawia się w całej krasie nad horyzontem. Wenus wspomoże również zaklęcia dotyczące artystycznego natchnienia, psychicznej i fizycznej płodności, uzdrawiania, radości i szczęścia. Jej moc doda energii każdemu zaklęciu.

 

SOBOTA – dzień URANA i SATURNA

Przyjęło się, że w ciągu dnia „rządzi” Uran, a w ciągu nocy Saturn.

Uran wspomoże rytuały, które mają za zadanie wyswobodzić się z opresji lub więzów.

Saturn wspomoże rytuały oczyszczające i ochronne, należy uważać, zwłaszcza latem aby zdążyć przed wschodem Słońca. Saturn wspomoże wypędzić złe energie, oczyścić niekorzystne sytuacje, zrozumieć przeznaczenie i pogodzić się z nim. Jego moc jest przydatna zwłaszcza w magii ochronnej.

 

NIEDZIELA – dzień SŁOŃCA

Rytuały szczęścia, zdrowia i zamożności.

 

Choć niektórzy magowie twierdzą, że moc Słońca jest największa o wschodzie, zwykle rytuały odprawiane są kiedy Słońce góruje, czyli w południe.

Moc Słońca wspomoże autorytet i władzę, przyjaźń, odwagę, autoekspresję, uzdrawianie i naukę. Słońce energetyzuje, ociepla,  sprawia, że rytuały są skuteczniejsze, daje siłę do rozpoczęcia i kontynuowania rytuałów. Przyciąga szczęście, zamożność, ogólny sukces zamierzeń.

 

 

Zapalając świecę musisz pamiętać nie o tylko o jej magicznych właściwościach, ale przede wszystkim o fizycznych. Nie zapominaj, że świeca jest „oswojonym”, ale zawsze ogniem i niewiele trzeba, aby żywioł wymknął się spod kontroli. Dlatego:

 • nigdy nie zostawiaj palących się świec bez nadzoru
 •  nigdy nie zapalaj świec w okolicy firanek lub zasłon
 • świecznik musi być stabilny, nie może przewracać się pod ciężarem świecy
 • jeżeli rytuał wymaga, aby świece stawiać na apaszce lub kartce, pod apaszkę lub kartkę wsuń niepalną podstawkę np. ze szkła hartowanego
 • karteczki z inskrypcjami spalaj ostrożnie, nie trzymając palcami tylko najlepiej pęsetą
 • po zakończeniu rytuału upewnij się, czy świece wypaliły się do końca lub zgaś je dokładnie

 

W tym miejscu warto przypomnieć Prawo Przyczyny i Skutku, w skrócie „Każda akcja równa się reakcji” lub po prostu „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”.

W Magii Świec, w każdym innym rodzaju magii również, mamy do czynienie z czystą energią, jej kierunkowaniem i skutkiem takiego działania.  Energię, która sama w sobie nie jest ani „zła” ani „dobra”, kierunkujesz na świat fizyczny – ludzi, przedmioty lub świat psychiczny - uczucia, myśli, emocje. Sposób kierunkowania, czynienie dobra lub wyrządzanie zła zależy wyłącznie od ciebie.

Pamiętaj jednak, że według Prawa Przyczyny i Skutku dobro, które wyrządzasz innym wyrządzasz również sobie, a zło które wyrządzasz innym, wyrządzasz również sobie.  Wyrządzasz dobro – wprowadzasz równowagę, wyrządzasz zło – równowagę burzysz. Równowaga będzie musiała być wprowadzona kosztem tej osoby, która ją zburzyła, czyli twoim.

 

Dlatego:

 

 • nie praktykuj Magii Świec po to, aby komuś wyrządzić krzywdę
 • nie praktykuj Magii Świec po to, aby się na kimś zrewanżować, odegrać
 • nie praktykuj Magii Świec po to, aby manipulować innymi ludźmi
 • nie praktykuj Magii Świec po to, aby kontrolować innych ludzi
 • nie praktykuj Magii Świec dla innych osób bez ich zgody, choćbyś miał najczystsze intencje

 

1 SHARE = 1 KISS :)

ASTAROT TO:

 • SESJE Z TAROTEM i RUNAMI
 • ZABIEGI REIKI 
 • ZABIEGI DZWIĘKIEM
 • KURSY I WARSZTATY
 • WYDAWNICTWO

ZAPRASZAMY DO GDYNI 

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO PONOWNYCH ODWIEDZIN

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
COPYRIGHT © ASTAROT Beata Matuszewska