Astrologia to wiedza bardzo stara, to wiedza dużo starsza od każdej z wielkich religii współczesnego świata, to wiedza starsza niż piramidy w Egipcie. Jest to wiedza empiryczna, doświadczalna opierająca się na obserwacjach i badaniach trwających od 8 tys. lat.  Uchodziła ona za “wiedzę królewską” i rzeczywiście w najdawniejszych czasach była na usługach władców. Była ważnym elementem wykształcenia zwłaszcza lekarzy i teologów. Wykładano ją na uniwersytetach, studiował ją m.in. Kopernik na Akademii Krakowskiej, to z astrologii narodziła się astronomia. 
     W każdej epoce zajmowały się nią najwybitniejsze umysły, że wymienię tu Pitagorasa, Platona, Konfucjusza, Hipokratesa, Galileusza, św. Tomasza z Akwinu, Newtona, Bacona, Junga, Pasteura, czy najwybitniejszego umysłu naszych czasów - Einsteina, który tak twierdził: Astrologia jest nauką samodzielną. Wyjaśnia nam ona bardzo wiele. Z jej znajomości dużo się nauczyłem i wielokrotnie odniosłem korzyści. Także wielcy ludzie sztuki byli jej zwolennikami - Szekspir, Goethe, Dante, Balzak, Rolland, Twain i wielu innych.
     Coś w tym jednak jest. Trudno nazywać zabobonem coś, co uznawały największe umysły ludzkości. A uznawały one przede wszystkim związek między kosmosem a Ziemią.
     Przez wieki astrologia obserwowała i badała związki między ludzkimi horoskopami a cechami ich charakteru a także kolejami życia. Okazało się nawet, że odkrycie Kopernika nie przekreśliło astrologii, a to dlatego że horoskop dotyczy człowieka żyjącego na Ziemi (lub spraw związanych z Ziemią), pokazuje więc układ planet z punktu widzenia Ziemi, a nie Słońca czy kosmosu (To jest jedna z różnic między astrologią i astronomią). Astronomia bada kosmos obiektywnie, z dystansu, jej punkt widzenia znajduje  się w kosmosie, reprezentuje kosmiczny punkt widzenia.
     Astrologia zaś spogląda na niebo z Ziemi, jej punkt widzenia znajduje się na Ziemi, reprezentuje ziemski punkt widzenia.  Wręcz przeciwnie rozwój astronomii umożliwił sporządzanie dokładniejszych obliczeń, a zatem coraz dokładniejszych horoskopów.

 

program kursu obejmuje:

 • planety
 • symbole planet i znaków
 • znaki
 • domy
 • planety w znakach i domach
 • aspekty
 • hemisfery
 • układy planet
 • tranzyty
 • astrologia a wygląd
 • astrologia a zdrowie

 


KURSY INDYWIDUALNE ROZPOCZYNAMY "NA ŻYCZENIE" - TY DECYDUJESZ KIEDY CHCESZ SIĘ SPOTYKAĆ I JAK WIELE CZASU CHCESZ POŚWIĘCIĆ NA NAUKĘ.

 

KURSY GRUPOWE ROZPOCZYNAMY PO ZEBRANIU SIĘ 3-5 OSOBOWEJ GRUPY, ZWYKLE NA POCZĄTKU KWARTAŁU.

  

Twoja wiadomość z formularza została pomyślnie wysłana.

Podałeś następujące dane:

Jestem zainteresowana kursem astrologii. Kiedy mogę zacząć?

Skoryguj wprowadzone dane w następujących polach:
Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Wskazówka: pola oznaczone * są obowiązkowe.