BEATA MATUSZEWSKA - TAROCISTKA, PISARKA, FELIETONISTKA, REDAKTOR NACZELNY CZASOPISMA "ASTAROT", NAUCZYCIEL, PROPAGATOR SZEROKO POJĘTEJ MAGII

występ w telewizji TVN

Zwykle wróżki zaczynają pisać o sobie (obojętnie czy jest to prawdą czy nie): „moja prababcia, babcia, mama zajmowały się wróżeniem z kart. Wyrosłam w magicznym świecie wróżb i magii, karty towarzyszą mi od wczesnego dzieciństwa”. Łamiąc pierwszy stereotyp powiem, że nie wyrosłam wśród kart i wróżb, w domu rodzinnym kart używało się jedynie do gry w „makao” lub do budowania domków. Gdyby moja babcia wiedziała, że zajmuję się Tarotem zgotowałaby mi via dolorosa suto zakrapianą święconą wodą. Mogę zatem powiedzieć, że moje zainteresowania były sprowadzone do płytkiego podziemia, bowiem rodzice na szczęście okazali się bardziej tolerancyjni.Jak się zaczęło? Jako świeżo upieczona maturzystka wybrałam się na spacer i na wystawie nieistniejącego obecnie antykwariatu zobaczyłam talię kart. Był to Tarot Magów Jana Witolda Suligi i Jana Opalińskiego. Zaiskrzyło i mogę stwierdzić, że była to jedyna w moim życiu miłość od pierwszego wejrzenia, trwająca nieprzerwanie do dzisiejszego dnia. Talia trudna, odbiegająca mocno od archetypu, czasami zupełnie się z nim niezgadzająca… a jednak fascynująca. Przez dwadzieścia lat poznawania Tarota używałam i używam wyłącznie tej talii.

 

Początki były trudne. Oprócz cieniutkiej książeczki dołączonej do kart na rynku nie było żadnej źródłowej literatury, co zmusiło mnie do samodzielnych, upartych poszukiwań (tak bliskim zodiakalnemu Koziorożcowi) i podróż przez literaturę, historię, filozofię, sztukę i religioznawstwo. Oczywiście jak tylko znajomi dowiedzieli się, że jestem posiadaczką Tarota od razu zasypali mnie prośbami o „wróżby” – tak też zaczęła się moja przygoda z dywinacyjnym aspektem kart. Wraz z pracą nad poznaniem symboli narysowanych na kartach moje zainteresowania skierowały się w stronę astrologii i numerologii.

Studia – psychologia i antropologia. Później rozkwitła kolejna fascynacja – naturo i aromaterapia, w końcu krok w stronę magii ceremonialnej i magii świec. Zostałam też  mistrzem i nauczycielem Reiki. Następny krok postawię w kierunku… tego jeszcze nie wiem.

 Jak odczytuję karty, jak wygląda spotkanie ze mną, czego możesz spodziewać się podczas seansu? Zajrzyj do działu SESJE INDYWIDUALNE

 

                                                                                                                                     WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA STRONIE                                           
 

 

Na początku tego działu złamałam pierwszy stereotyp nie mogąc napisać o sobie, że „karty były w moim życiu od zawsze”. Rozprawieniem się z kolejnym będzie brak szklanej kuli i czarnego kota. Nie czytam kart spowita w kadzidlane opary, nie ubieram się w stylu „gothic”, nie roztaczam dramatycznych i katastroficznych wizji. Informacje, które mam do przekazania nie wymagają takiej teatralnej oprawy. Pomimo tego, że zajmuję się Tarotem wyglądam i żyję zupełnie normalnie i zapewne całkiem podobnie do Ciebie. 

 Każdy tarocista, mag czy wróż ma swoją misję. Dla niektórych będzie to zmiana świata lub w mniejszej skali, zmiana jednego człowieka.Nie mam ambicji niczego, ani nikogo (oprócz siebie) zmieniać, ale chciałabym tarota „odmagicznić”, wyciągnąć go z mroku, przekonać że nie jest dziełem ani boskim, ani diabelskim, ale w pełni ludzkim, stworzonym przez genialnego człowieka dla zwykłych ludzi.

 

SPOTKANIA AUTORSKIE

KSIĄŻKI EZO

TAROT BEZ TAJEMNIC

 

Książka w prosty i obrazowy sposób wyjaśnia znaczenie kart i ich praktyczne zastosowanie. Nakreślona jest historia Tarota, a inforacje związane z żywiołami i kolorami pomagają zrozumieć karty i ich znaczenie.

Kilka podstawowych rozkładów + znaczenie kart pozwala w prosty sposób radzić się Tarota w codziennych i wyjątkowych sytuacjach.

TAROT I ASTROLOGIA

 

 

Tarot i Astrologia - dwie odrębne sztuki dywinacyjne, które połączone razem składają się na potężne narzędzie pozwalające zgłebiac tajemnice ludzkiej duszy i prognozować przyszłe wydarzenia. Dla tarocistów i astrologów.

TAROT KLUCZEM DO POPRZEDNICH WCIELEŃ

 Unikalna, jedyna na polskim rynku książka, pozwalająca krok po kroku odczytać najważniejsze dla rozwoju duszy wcielenia. Byłeś mężczyzną czy kobietą? Co zatrzymalo Cię, a co popchnęło do przodu na drodze duchowego rozwoju? Kiedy żyłeś? W jakich okolicznościach? Jak wyglądałeś?

Jaki program masz do przerobienia w obecnym wcieleniu? Jak jest Twoja karma?

 

Z łatwością odpowiesz na te pytania po lekturze książki.

Oddawana ogniowi boska cześć nie była przypadkowa. Ogień chronił, dawał ciepło i poczucie bezpieczeństwa albo... niszczył. Autorka oswaja ogień łacząc go nieodłącznie ze świecą.

W książce przedstawionych zostało wiele rytuałów z użyciem świec - ognia, wody i innych magicznych akcesoriów, dzięki którym możemy przywołać romantyczną miłość lub ją odsunąć, wywołać prawdę lub ją ukryć, zastosować w dowolnej sferze zycia, rozwiązać dowolny problem.

Pozycja polecana każdemu współczenemu magowi.

 

 Książka pokazująca magiczny wpływ zapachu olejków eterycznych na psychikę, zdrowie i urodę. Zapach może pobudzić lub uspokoić, wywołać miłe lub niemiłe wspomnienia, wspomóc leczenie przeziębienia, poprawić nastój.

Polecana każdemu.

WSZYSTKIE KSIĄŻKI DO NABYCIA W KSIĘGARNIACH lub NA STRONIE WYDAWCY

www.studioastro.pl

„Diabeł tkwi w szczegółach” to książka dedykowana zarówno tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Tarotem, jak i tym, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, dodać do niej nowe elementy.

„Diabeł tkwi w szczegółach” to książka, która udowadnia, że nie trzeba znać na pamięć znaczenia kart – wystarczy je zrozumieć, czyli poznać użyte na nich symbole, które łączą się w alegoryczne obrazy, które bez słów trafiają do naszej podświadomości.

Precyzyjnie i w niezwykle prosty sposób przedstawiona jest historia poszczególnych kart, ich nazwa i poszczególne symbole, które na nich umieszczono wraz z wyjaśnieniem, jaki ma to wpływ na ich znaczenie. 

Oddaję Ci do rąk pierwszą część kompendium praktycznej wiedzy
o numerologii, łączące i posiadające unikalne cechy książki, podręcznika i kursu. Chcesz nauczyć się odczytywać wpływ numerologicznych wibracji, poznać prawa jakimi się kierują i oczywiście zastosować je w praktyce. Pamiętaj jednak, że tu
Jeden lub Siedem nie będą „zwykłymi” liczbami, jakie poznałeś na lekcjach matematyki. Tu rozumiemy i korzystamy z ich duchowego, można powiedzieć „magicznego” aspektu. Przyglądamy się też całości portretu numerologicznego, nie sumie cyfr z Twojej daty urodzenia, dzięki której określasz się jako Jedynka lub Dziewiątka, tak samo jak astrolog przygląda się całemu kosmogramowi, a nie tylko położeniu Słońca w konkretnym znaku. 

1 SHARE = 1 KISS :)

ASTAROT TO:

  • SESJE Z TAROTEM i RUNAMI
  • ZABIEGI REIKI 
  • ZABIEGI DZWIĘKIEM
  • KURSY I WARSZTATY
  • WYDAWNICTWO

ZAPRASZAMY DO GDYNI 

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO PONOWNYCH ODWIEDZIN

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
COPYRIGHT © ASTAROT Beata Matuszewska