Istnieje powszechne, aczkolwiek najzupełniej fałszywe przekonanie, że astrologia opisuje nieuchronny ciąg wydarzeń, które determinując los człowieka stanowić miałyby wynik oddziaływań niezmiernie odległych konstelacji gwiezdnych. Astrologia nie ma na celu wyjaśniania, jak się rzeczy dzieją na niebie - w Kosmosie, ani też na Ziemi - w świecie psychiki. Nie zmierza ona do opisu zjawisk lub zdarzeń i nie szuka łańcucha przyczynowo-skutkowego w jakichkolwiek sprawach, którymi się zajmuje, a przynajmniej nie jest to jej pierwszoplanowym zadaniem, od realizacji którego miałby zależeć jej status. Astrologia nie mówi nam o tym, jak powstają zdarzenia, podobnie jak zegar wybijający południe nie tłumaczy, dlaczego lub jak powstaje uczucie głodu w świadomości człowieka nawykłego do posiłków o tej porze dnia. Astrologia jest raczej studium tego, jak Ziemia współdziała ze swoim kosmicznym środowiskiem, jest też symbolicznym językiem matematycznej psychologii bazującej na obliczeniach astronomicznych.

Horoskop, dla wykonania którego stosować trzeba zarówno metodę naukową oraz podstawowe prawa logiki (obliczenia), jak i arkana sztuki (artyzm interpretacji), nie określa konkretnych zdarzeń w życiu człowieka (może to uczynić, przynajmniej w niektórych wypadkach, ale nie jest to jego podstawowe zadanie), lecz biofizyczną i psychiczną strukturę człowieka, jego potencjał, predyspozycje i predestynacje do podejmowania działań w określonych dziedzinach ludzkiej egzystencji oraz stosunek do podstawowych doświadczeń wynikających z takiej egzystencji.

 Jeśli chodzi jednak o konkretne zdarzenia, to astrologia nie daje większej pewności, niż dać ja może leśnik, który zasadziwszy sadzonkę dębu spodziewa się, iż po latach wyrośnie z niego dorodne, zdrowe i w pełni rozwinięte drzewo.

 Horoskop pokazuje, z jakim bagażem przyszliśmy na świat, lecz nie mówi nam z jakim zakończymy naszą po nim wędrówkę. Wskazuje on przede wszystkim na kierunek oraz intensywność życia, lecz nie na jego jakość i poziom, na którym następuje aktualizacja potencjałów. Gdyby było inaczej, mielibyśmy do czynienia z bezwzględnie obowiązującą determinacją, wywodzącą się z jednorazowego układu planet w naszym systemie słonecznym, a przecież układ planet nie ma charakteru statycznego. W ciągu naszego życia zmienia się on ustawicznie, tworzą się nowe konfiguracje, które przynoszą odmienne rozkłady energetycznych potencjałów, cyklicznie współuczestniczących w tworzeniu warunków naszej egzystencji. Żyjąc ustawicznie decydujemy i określamy, kim chcielibyśmy być, dokonując wyboru spośród zbioru alternatyw wskazujących nam kim potencjalnie moglibyśmy się stać.

Większość z nas jest jednak zbyt zaabsorbowana ziemią pod nogami, aby poświęcić większą uwagę niebu nad głową. Jednak zrozumienie reguł astrologicznych jest kluczowe dla niemal wszystkich magicznych przedsięwzięć.

Astrologia znaku słonecznego jest bardzo popularna. Setki czasopism regularnie zamieszcza horoskopy. Niewielu ludzi potrafi odmówić sobie zerknięcia na przepowiednie gwiazd, nawet gdy nie biorą ich poważnie. Do najbardziej popularnej, "gazetowej" astrologii należy dodać łyżkę dziegciu, gdyż prawdziwa astrologia jest o wiele bardziej skomplikowana i osobista. Według tej mniej skomplikowanej astrologii ludzkość dzieli się na dwanaście typów, które różnią się od siebie położeniem słońca w momencie urodzenia.

 

Jeżeli więc urodziłeś się:

 

21 marca - 20 kwietnia - jesteś aktywnym BARANEM             

21 kwietnia - 20 maja - jesteś upartym BYKIEM                     

21maja - 20 czerwca - jesteś towarzyskim BLIŹNIAKIEM          

21 czerwca - 20 lipca - jesteś ostrożnym RAKIEM                     

21 lipca - 20 sierpnia - jesteś dumnym LWEM                            

21 sierpnia - 20 września - jesteś wszechstronną PANNĄ          

21 września - 20 października - jesteś elegancką WAGĄ            

21 października - 20 listopada - jesteś tajemniczym SKORPIONEM     21 listopada - 20 grudnia - jesteś pogodnym STRZELCEM                   21 grudnia - 20 stycznia - jesteś poważnym KOZIOROŻCEM               

21 stycznia - 20 lutego - jesteś otwartym WODNIKIEM                         21 lutego - 20 marca - jesteś romantyczną RYBĄ

 

Chociaż prawdą jest, że ktoś posiadający wiedzę astrologiczną i bystre oko potrafi często rozpoznać Skorpiona lub Rybę, to jednak całkowitą bzdurą jest stwierdzenie, że wszyscy urodzeni w jednym znaku mają taką samą osobowość i pisana jest im taka sama przyszłość. Usiłowanie zrozumienia czyjegoś charakteru lub próba przewidzenia jego przyszłości w oparciu tylko o znak słoneczny przypomina próbę zagrania na fortepianie sonaty za pomocą jednego palca. Połączenia działania Słońca, Księżyca i ascendentu to jak próba zagrania sonaty jedną ręką.

 

O co tu więc chodzi?

Położenie Słońca w kosmogramie jest bardzo ważne, ale nie jest jego jedynym elementem. Słońce, Księżyc i pięć innych planet bez końca zataczają wielkie kręgi na firmamencie. Od niepamiętnych czasów nasi przodkowie obserwowali ten taniec i szukali znaczeń w jego krokach i rytmach. Dzisiaj wiemy już, że Ziemia sama bierze udział w tej kosmicznej paradzie obracając się wokół Słońca. Pomimo odkrycia trzech innych planet niedostrzegalnych gołym okiem, jądro starożytnej nauki astrologicznej pozostaje niezmienione. Wydarzenia na niebie ponad naszymi głowami odzwierciedlają to, co się dzieje na Ziemi - mikrokosmos jest obrazem makrokosmosu czyli - jak na górze, tak na dole. Astrologię często nazywa się nauka symboli i cykli, ponieważ każda planeta symbolizuje pewien aspekt ludzkiego życia; cykli, bowiem okresy obrotów planet odzwierciedlają rytm wzrostu i zmian na Ziemi. 

Znaki zodiaku są i planety są uniwersalnymi symbolami. Reprezentują pragnienia i skłonności uniwersalne dla wszystkich ludzi. W swoim horoskopie znajdziesz wszystkie 12 znaków i wszystkie 10 planet. Znajdziesz je również w horoskopie każdej innej osoby. Tym, co czyni Twój horoskop jedynym w swoim rodzaju, jest związek pomiędzy zawartymi w nim symbolami - znakami i planetami. Układ planet, jaki wtedy zaistniał już nigdy więcej się nie powtórzy. Kosmogram to zatrzymany obraz, mapa nieba z danej chwili widziany z określonego miejsca, jednak wszystkie ciała niebieskie na niebie są w ciągłym ruchu, zmieniając swoje położenie w każdej miliskundzie. Dlatego nie ma dwóch takich samych osób a bliźnięta, choć podobne, nigdy nie są identyczne. Znajomość swojego kosmogramu - jego zrozumienie i akceptacja to jedna z dróg do zrozumienia i akceptacji samego siebie.

 

Wystarczy znać kilka elementów kosmogramu, aby móc dużo powiedzieć o człowieku:
•    Słońce w znaku, które powie nam jaki człowiek jest,
•    Księżyc w znaku, który powie nam jak człowiek kocha, i
•    ascendent, który powie nam, jak człowiek wygląda, jak jest odbierany przez innych i pokaże maskę, jaką ktoś nosi przed światem.

 

Zatem – właściciel kosmogramu jest jak Koziorożec, ponieważ Słońce znajduje się w znaku Koziorożca, co niesie ze sobą pracowitość, dokładność, skrupulatność, ale też chłód emocjonalny, konserwatyzm i sztywność. Niemniej, mało prawdopodobne, żeby faktycznie ludzie postrzegali go jako Koziorożca, bo ascendent jest w Wadze, czyli maska, którą właściciel kosmogramu będzie nosił przed innymi ludźmi wskazywać będzie na uczuciowość, idealizm, wrażliwość. Waga podaruje mu też niezaprzeczalny urok osobisty, sentymentalizm, powierzchowność, a może nawet obce Koziorożcowi lenistwo. Połączenie Słońca w Koziorożcu i ascendentu w Wadze może zaowocować wielką urodą.
Księżyc w Bliźniętach na pewno też wpłynie „maskująco” na koziorożcową rezerwę, bowiem oszczędny w słowach Koziorożec, pod wpływem Księżyca w Bliźniętach może stać się niezwykle rozmowny, dowcipny i zyskać szczególne uzdolnienia matematyczne i lingwistyczne. 

Na pytanie „jak właściciel kosmogramu okazuje uczucia i co lubi” odpowie Wenus w Koziorożcu. Uczucia będą na pewno okazywane powściągliwie. Natomiast „jak walczy” pokaże Mars w Wadze – preferowane tu będą raczej pokojowe rozwiązania. Pozycja Marsa w kosmogramie kobiety pokaże ideał jej mężczyzny, natomiast Wenus w kosmogramie mężczyzny pokaże ideał jego kobiety. Jeżeli analizowalibyśmy kosmogram mężczyzny, ideałem jego kobiety byłaby powściągliwa pani Koziorożec. Jeżeli analizowalibyśmy kosmogram kobiety, ideałem jej mężczyzny byłby elegancki i dyplomatyczny pan Waga.
Na pytanie „jak myślisz, jak komunikujesz się” odpowiada Merkury w Strzelcu, za sprawą którego procesy myślowe będą przebiegały niezwykle płynnie w towarzystwie niezwykłego poczucia humoru i … ploteczek. Jowisz w Rybach odpowie na pytanie „jak wierzysz i ufasz” – tu wiara i ufność mogą ocierać się o naiwność. Saturn w Baranie pokaże jak właściciel kosmogramu radzi sobie z przeciwnościami – uparcie, ale nagłymi zrywami. Sposób ekspresji wyrażony pozycją Urana w Wodniku daje poczucie wolności, niezależności i humanitaryzmu z pewną dozą ekscentryczności. Na pytanie „co inspiruje właściciela kosmogramu” odpowiada Neptun w Wodniku – wrażliwość, duchowość, humanitaryzm, empatia. Dociekliwość i przenikliwość określana pozycją Plutona w Strzelcu może wskazywać na to, że uwaga jest zwrócona na rzeczy wielkie, a rzeczy małe mogą być pomijane.

 

1 SHARE = 1 KISS :)

ASTAROT TO:

  • SESJE Z TAROTEM i RUNAMI
  • ZABIEGI REIKI 
  • ZABIEGI DZWIĘKIEM
  • KURSY I WARSZTATY
  • WYDAWNICTWO

ZAPRASZAMY DO GDYNI 

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO PONOWNYCH ODWIEDZIN

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
COPYRIGHT © ASTAROT Beata Matuszewska